mihanwebhost mihanwebhost
کد خبر : 296
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
330 بازدید

ضرورت علنی بودن جلسات شورای شهر تنگ ارم ورویکرد صادقانه با مردم

زیوان :  طبق  ماده ۱۵ (اصلاحی ۶/۷/۱۳۸۲) قانون تشکیلات ،وظایف وانتخابات شوراهای اسلامی کشور موظف هست:«جلسات شوراها علنی وبا حضور دوسوم اعضای اصلی رسمیت می یابد وتصمیمات با اکثریت مطلق آرای حاضرین معتبر است وتشکیل جلسات غیر علنی منوط به  تصویب دوسوم اعضای حاضر در جلسه می باشد .»هرچند که در این رابطه ماده ۱۱ آئین نامه حضور مستمع در جلسات را منوط به اجازه […]

زیوانطبق  ماده ۱۵ (اصلاحی ۶/۷/۱۳۸۲) قانون تشکیلات ،وظایف وانتخابات شوراهای اسلامی کشور موظف هست:«جلسات شوراها علنی وبا حضور دوسوم اعضای اصلی رسمیت می یابد وتصمیمات با اکثریت مطلق آرای حاضرین معتبر است وتشکیل جلسات غیر علنی منوط به  تصویب دوسوم اعضای حاضر در جلسه می باشد .»هرچند که در این رابطه ماده ۱۱ آئین نامه حضور مستمع در جلسات را منوط به اجازه رئیس شورا کرده است .

 از محتویات این ماده چنین مستفاد می شود که جلسات شورا باید به صورت علنی وحداقل با حضور خبرنگاران ، فعالین اجتماعی ،  رسانه ها برگزار شود تا شهروندان از مذاکرات و مصوبات نمایندگان در پارلمان شهری اطلاع حاصل نمایند نه اینکه شورا پشت درهای بسته مبادرت به اتخاذ تصمیم نمایند که در این صورت با روح دموکراسی حاکم برشورا واصل یکصدم قانون اساسی مبنی بر مشارکت شهروندان در سرنوشتشان در تباین آشکار خواهد بود .

مردم تنگ ارم  اعضای شورای شهر را امین دانسته وبا آرای خود اعتمادشان را عینیت بخشیده اند واعضای شورا نیز درسوگند نامه خویش در بدو شروع بکارمتقابلاٌ متعهد شده اند که امانتدار آرا وحافظ منافع مردم باشند لذا به نظر می رسد عدم برگزاری علنی جلسات ودرجریان امور قرارنگرفتن شهروندان نوعی بی اعتنایی وسبک شمردن آرای مردم تلقی شود از طرفی مشارکت دادن شهروندان واستفاده از نظرات مشورتی آنان فلسفه وجودی شورا وظیفه ، قانونی ، عرفی ، و شرعی  را اثبات می کند .

  به عنوان شهروندی که دل در گرو پیشرفت وآبادانی این شهر بالقوه مستعد ولی نابرخوردار ومحروم از پیشرفت وتوسعه دارد چهار مورد را از باب احساس وظیفه شهروندی به سمع ونظر رئیس واعضای محترم شورای اسلامی شهر*تنگ ارم* رسانده تاشاید ازاین رهگذر گامی هرچند کوچک در جهت مشارکت درتوسعه شهربرداشته باشیم .

 

۱-از آنجائیکه «دانستن حق مردم است » لذا امر معقول ومستحسن آنست که مردم را نامحرم نپنداشته ومشکلات ومعضلات فراروی شورای اسلامی وشهرداری در عدم توسعه پایدار شهرتنگ ارم وعلل وعوامل عقب ماندگی آن نسبت به سایر شهرهای استان را در جلسات عمومی اطلاع رسانی کرده وشفاف سازی نمایند .

۲- بهتر است به منظور ارتقاءکمی وکیفی قوانین مصوب شورا وارائه راهکارهای علمی وعملی در راستای رفع مشکلات موجود وبهره وری بهتر در توسعه متوازن وپایدار شهری از نظرات کارشناسانه نخبگان وصاحب نظران واهل فن استفاده گردد.

۳-  رئیس واعضای محترم شورای اسلامی شهر تنگ ارم :صداقت پیشه کرده وبا موکلانتان صادق باشید چراکه :«صداقت بهترین سیاست است »بامردم ودر میان مردم بوده ومشکلات وموانع پیش رو را صادقانه با موکلانتان در میان گذاشته وقلب واقعیت نکرده وحقیقت رافدای مصلحت ننمایید چراکه هیچ مصلحتی بالاتر از مردم وجود ندارد.

امیدوارم شورای اسلامی با اهمیت دانستن موضوع زمان و مکان جلسات را اطلاع رسانی ،  وپایگاه خبری زیوان نیز در این راستا  آمادگی کامل خود را جهت  اطلاع رسانی زمان جلسات  و همچنین  پوشش خبری جلسات شورای اسلامی شهر تنگ ارم  اعلام میدارد.

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 4 در انتظار بررسی : 3 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

الف.ب یکشنبه , ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۹
01

درود بر سایت وزین زیوان.ضرب المثلی است که می گویند تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها.جلسات علنی هزینه دارد و آن هزینه اینکه مردم که نامحرم هستند از خیلی کارها سر در میارند و برای بعضی ها بد میشه آن وقت.خلاصه دور همی بهتر است دیگه.مردم چکار دارند به این کارها.فقط هر وقت ندا دادیم بیان پای صندوق های رای


mihanwebhost mihanwebhost mihanwebhost